POLICEALNA WARSZAWSKA

Firma Curasept oraz Ident z pokazowym wykładem w PWSM

19-11-2019
Szkolenia i pokazy
W dniu 18 listopada 2019 r. w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Curasept oraz Indent, którzy zaprezentowali naszym Słuchaczom wykład pt. "ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W JAMIE USTNEJ - efektywne rozwiązania w prawidłowej higienie. Mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu zębów własnych i prac protetycznych".

Program wykładu:
Podczas szkolenia zostały omówione najważniejsze tematy dotyczące profesjonalnej higieny jamy ustnej w oparciu o produkty CURASEPT. Uczestnicy zdobyli wiedzę jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej przy wykorzystaniu wielu profesjonalnych narzędzi i preparatów do profilaktyki.

Część 1:
  • Gruntowne usuwanie płytki nazębnej – dlaczego tak ważne?
  • Sposoby, środki i metody, dzięki którym zapobiegniesz chorobom zębów i przyzębia
  • Zastosowanie najnowszych technik i praktyczne użycie produktów do prawidłowej higieny jamy ustnej:
  • Czyszczenie gładkich powierzchni zębów szczoteczką klasyczną
  • Instrukcja i dobór odpowiednich szczoteczek międzyzębowych
  • Technika „1 na 1”– czyszczenie szczoteczką jednopęczkową
Część 2:
  • Profesjonalna higiena jamy ustnej wraz z pojawieniem się prac protetycznych -stałych, ruchomych.
  • Utrudnienia higieny w jamie ustnej z istniejącymi pracami protetycznymi: korony, mosty, implanty – praktyczne rozwiązania
  • Zalecenia - właściwa higiena pacjenta ortodontycznego
Wykład został poprowadzony przez dwie instruktorki higieny jamy ustnej, Panią mgr Agnieszkę Stącel-Stępniewską oraz Panią mgr technik dent. Renatę Dziedzicką.

Serdecznie dziękujemy gościom za odwiedzenie naszej szkoły oraz poszerzanie wiedzy naszych Słuchaczy!

Zapraszamy również do obejrzenia rozmowy z Panią Liana Nicole Aschini - przedstawicielem firmy Curasept:

Szkolenia i pokazy
Odwiedź nas lub zadzwoń