SZKOLENIE - PROFESJONALNA ASYSTA ENDODONTYCZNA

⚡️ SZKOLENIE - PROFESJONALNA ASYSTA ENDODONTYCZNA
ZAPISY ON-LINE
❗️PROWADZĄCY
Mgr Monika Zając- Licencjonowany Andragog i wykładowca Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej. Dyplomowana higienistka stomatologiczna i asystentka endodontyczna z kilkunastoletnim doświadczeniem.
📌FORMA SZKOLENIA
📩Wykład teoretyczny:
Rodzaje zabiegów endodontycznych.
Rola asysty we współpracy z lekarzem endodontą.
Ergonomia w zabiegach endodontycznych- praca na cztery i sześć rąk.
Przygotowanie pacjenta do zabiegu endodontycznego.
Koferdam – rodzaje i sposoby zakładania.
Instrumentarium endodontyczne.
Materiały stosowane w leczeniu endodontycznym.
👩‍⚕️Zajęcia praktyczne- warsztaty:
Przygotowanie stanowiska pracy,
Odpowiednie zabezpieczenie pacjenta
Ergonomiczne ułożenie instrumentów i materiałów endodontycznych,
Ergonomiczne ułożenie pacjenta,
Właściwe założenie koferdamu ( ćwiczenie na fantomach )
Praca na cztery i sześć rąk - ćwiczenie przy unicie stomatologicznym
Techniki przekazywania instrumentarium
🎯CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy oraz poszerzenie umiejętności praktycznych w zakresie fachowego wspomagania pracy lekarza endodonty. Szkolenie obejmuje szereg zagadnień pozwalających na osiągnięcie tego założenia, m.in. przygotowanie pacjenta i odpowiedniego instrumentarium do zabiegu, zapoznanie z zadaniami asystentki/ higienistki na poszczególnych etapach leczenia kanałowego oraz z technikami pracy, m.in. „cztery ręce” (część teoretyczna i praktyczna). Nacisk na część praktyczną szkolenia ( warsztaty) służy głównie odpowiedniemu usystematyzowaniu przekazywanej wiedzy teoretycznej, tak, aby uczestnicy nabrali pewności i w sposób świadomy mogli uczestniczyć w zabiegach endodontycznych wykonywanych przez stomatologa. Założeniem szkolenia jest rozwijanie pozytywnych cech charakteru uczestników, kierowania się wyłącznie dobrem pacjenta, dążenia do aktualizowania wiedzy oraz umiejętności praktycznych.
💸Cena uczestnictwa w szkoleniu jednej osoby wynosi brutto 540 PLN
Firmy zgłaszających dwie osoby lub więcej otrzymują rabat w wysokości 25% kosztów za drugą i następną osobę.
☕️W cenie: materiały szkoleniowe dla uczestników zużywane podczas warsztatów, materiały edukacyjne w formie drukowanej, lunch, przekąski i przerwy kawowe, certyfikat📜