Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie kosmetycznym

04-02-2022
Szanowni Państwo,
zapraszamy właścicieli i pracowników gabinetów kosmetycznych do zapoznania się z ofertą kształcenia w zakresie sterylizacji i dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym.

Jesteśmy przekonani, że doskonale Państwo znacie przepisy oraz procedury postępowania zabezpieczającego personel i klientów przed możliwością zakażenia chorobami wynikającymi z naruszenia ciągłości tkanek, a nawet kontaktu z krwią.
Z tego powodu bardzo ważne jest, nie tylko przeprowadzenie zabiegu zgodnie z zasadami sztuki, ale przede wszystkim zastosowanie odpowiednich środków ochrony , procedur sterylizacji i dekontaminacji.
Prawidłowe postępowanie zabezpiecza Państwa przed odpowiedzialnością prawną oraz możliwością dochodzenia roszczeń z tytułu braku należytej staranności w wypełnieniu wymogów higienicznych nałożonych przez art. 16 Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. (Dz.U.2020.1845 z dnia 2020.10.20)
Wychodząc naprzeciw Państwa interesom Policealna Warszawska Szkoła Medyczna, zaprasza pracowników salonów kosmetycznych i kosmetologicznych do pogłębienia wiedzy z zakresu dezynfekcji i sterylizacji poprzez podjęcie nauki na kierunku technik sterylizacji medycznej.
• zjazdy; średnio dwa razy w miesiącu,
• końcowy egzamin w randze egzaminu państwowego,
europass dokument nadający uprawnienia do wykonywania zawodu w krajach UE.

Absolwent po zdaniu egzaminu dyplomowego ma uprawnienia do :
1. prowadzenia procesu mycia , dezynfekcji i sterylizacji
2. obsługi autoklawów i innych urządzeń sterylizacyjnych
3. zwalniania i walidacji wsadu po procesie sterylizacji
ponadto potrafi prowadzić dokumentację, w której zawarte muszą być informacje takie jak: numer sterylizacji, data, opis wsadu, zastosowane testy kontroli procesu, parametry sterylizacji (wydruki z autoklawu lub odręczne zapis temperatury i ciśnienia jakie zostało osiągnięte podczas procesu sterylizacji).
Wszystkie te zadania i umiejętności pozwolą Państwu profesjonalnie prowadzić swoją działalność i uniknąć odpowiedzialności w razie oskarżenia o narażenie zdrowia lub życia.

Nabór na semestr I już trwa
Zajęcia rozpoczynają się 1 września 2022roku
Zapisy na stronie www.pwsm.edu.pl