logo
PWSM
Policealna Warszawska
Szkoła Medyczna

Uznanie świadectw uzyskanych za granicą

06-06-2024
Edukacja dorosłych
Uznanie świadectw uzyskanych za granicą, wydawanie klauzuli apostille i uwierzytelnianie dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą, duplikaty dokumentów szkolnych.

Informacja dla obywateli Białorusi, występujących o uznanie/potwierdzenie świadectwa
W związku z licznymi pytaniami informujemy, że 1 lipca 2024 r., zgodnie z zakładanym procesem legislacyjnym, wejdzie w życie zmiana ustawy z dnia 7 września 1991 r o systemie oświaty w zakresie art. 93a, która będzie umożliwiała co do zasady potwierdzenie świadectwa zagranicznego wydanego m.in. w Białorusi w sytuacji, w której wnioskodawca nie posiada wszystkich wymaganych dokumentów.
Powyższa zmiana odnosi się do świadectw wydanych w państwie, które wypowiedziało Rzeczypospolitej Polskiej umowę międzynarodową, dotyczącą wzajemnego uznawania świadectw.
Należy jednak zauważyć, że każda tego typu sprawa ma charakter indywidualny i będzie podlegała indywidualnym rozstrzygnięciom administracyjnym.
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem rekomendacji uwzględniających niezbędne dokumenty, ich rodzaj oraz występującą w tym zakresie praktykę, w celu usprawnienia procesu uznawania/potwierdzania świadectw wydanych w Białorusi.
Z uwagi na rosnącą liczbę wniosków o uznanie/potwierdzenie świadectwa uzyskanego za granicą oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców Kuratorium Oświaty w Warszawie wprowadziło elektroniczną (on-line) rejestrację wizyt klienta w urzędzie. Nie ma możliwości rejestracji wizyt drogą mailową lub telefoniczną. Link do aplikacji rejestrującej wizyty.

Źródło: 
https://www.kuratorium.waw.pl/pl/poradnik-klienta/inne-sprawy/uznanie-swiadectw-uzysk/5423,Uznanie-swiadectw-uzyskanych-za-granica.html
Odwiedź nas lub zadzwoń
Telefon
Sekretariat:
Rekrutacja:
Adres
ul. Ząbkowska 42, 03-735 Warszawa
Godziny otwarcia sekretariatu
Poniedziałek09:00 - 17:00
Wtorek09:00 - 17:00
Środa09:00 - 17:00
Czwartek09:00 - 17:00
Piątek09:00 - 17:00
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne
Napisz do nas wiadomość
Email
szkola@pwsm.edu.pl