Język obcy zawodowy - język angielski

16-12-2022
Język angielski zawodowy, w przyszłości umożliwi zdobycie pracy oraz komunikację z pacjentem, pracodawcą czy współpracownikami podczas wykonywania czynności zawodowych w kraju jak i za granicą. Na lekcjach języka angielskiego korzystamy z materiałów, książek i podręczników, które pozwalają słuchaczom zapoznać się z językiem angielskim zawodowym.
Materiał przekazywany na lekcjach dostarcza uczniom wiele okazji do podejmowania prób komunikacji w języku angielskim niezbędnym we współczesnym świecie. Materiały wykorzystywane podczas zajęć gwarantują rozwój umiejętności językowych. Uczniowie systematycznie powtarzają materiał oraz poszerzają go o nowe słownictwo, zwroty oraz zagadnienia gramatyczne.
Najczęściej stosowanymi formami organizacji zajęć jest: praca zbiorowa, praca w parach oraz praca indywidualna. Proponowane metody nauczania to: prezentacja, wykład z wykorzystaniem środków wizualnych, pokaz z objaśnieniem, burza mózgów, dyskusja. Rolą nauczyciela jest obserwacja, pomoc i wskazywanie właściwej drogi w celu rozwiązywania problemu oraz prawidłowej komunikacji. Przyjęte techniki oraz metody pracy na lekcji przekładają się na zwiększoną aktywności uczniów podczas zajęć.
Zajęcia prowadzone są z nie tylko w sposób tradycyjny jak również z u użyciem komputera, projektora czy też tablicy multimedialnej. Dzięki bezpośredniej interakcji, wykorzystując dodatkowe kanały komunikacyjne takie jak obraz i dźwięk, skracamy drogę pozyskiwania informacji, uproszczając ją oraz zapewniamy większy procent przyswajalności przedstawianego materiału dydaktycznego.

Zdjęcie okładki autorstwa Polina Tankilevitch z Pexels

Informacje dla absolwentów